Toimikunnat ja edustajisto

 

HELSINGIN RESERVIUPSEERIPIIRIN EDUSTUKSET 2017

RUL:n 1. varapuheenjohtaja

Ylil Aaro Mäkelä

RUL:n liittohallitus 2017 

luutnantti (res) Caspar von Walzel (jäsen)  

RUL:n liittovaltuusto vv. 2016-2019 

Jyri Vilamo (Antti Kokkola)
Timo Niiranen (Seppo Kulmala)
Jukka Rusila (Pekka Rintala)
Sampo Saarenpää (Toni Selin) 
(Saku Väliahde, Markku Ahponen)

Helsingin Reservin Sanomien toimitusneuvosto

ltn Caspar von Walzel ja komkapt Timo Niiranen

Veteraanikeräys  

Vänr Ahti Pohjonen

Katajanokan upseerikerho  

Ltn Caspar von Walzel (komkapt Timo Niiranen)

kapt Tomi Alajoki (vänr Pauli Sortti)

MPK:n Etelä-Suomen maanpuolustuspiirin yhteistyöryhmä  

Komkapt Timo Niiranen, ylil Juha Suvisaari ja maj Saku Väliahde

Uudenmaan ampumaharrastuksen alueneuvottelukunta 

Komkapt Timo Niiranen (kapt Tomi Alajoki)

Etelä-Suomen vapaaehtoisen maanpuolustuksen alueneuvottelukunta

Ltn Caspar von Walzel

Vapaaehtoisen maanpuolustuksen merivoimien neuvottelukunta

kaptl Sami Linnermo

HELSINGIN RESERVIUPSEERIPIIRIN TOIMIKUNNAT 2017

Työvaliokunta

Ltn Caspar von Walzel (pj), komkapt Timo Niiranen, vänr Pauli Sortti ja kapt Tomi Alajoki (siht.)

 

Piirien yhteistoimikunta (samalla HRS:ien johtokunnan ups.jäsenet)

Ltn Caspar von Walzel (pj), komkapt Timo Niiranen, vänr Pauli Sortti ja kapt Tomi Alajoki. Lisäksi HELRESP:n nimeämät henkilöt.

 

Ampumatoimikunta (yhteinen HELRESP:n kanssa)

Timo Niiranen (pj), Seppo Laitakari, Antti Kokkola, Lauri Ellilä, Lauri Helenius, Matti Leino, Jukka Luotola, Tomi Alajoki, Jarkko Pakkanen, Ossi Ikonen (siht). Lisäksi HELRESP:n nimeämät henkilöt. 

 

Järjestötoimikunta, markkinointi ja viestintä

Pauli Sortti (pj), Seppo Kulmala, Risto Piekka, Keijo Talja, Juha Suvisaari, Jorma Nisula, Sampo Saarenpää.

 

Kansainvälinen toimikunta (yhteinen HELRESP:n kanssa)Sakari Väliahde (pj), Caspar von Walzel, Juha Stark, Henri Havulinna, Jussi Kangaspunta, Sami Linnermo, Ville Karttunen ja Tomi Alajoki (siht.) lisäksi HELRESP:n nimeämät kaksi henkilöä.

 

Majatoimikunta

Toni Selin (pj), Pekka Rintala, Jukka Rusila, Tommi Laakkonen, Antero Jauhiainen ja Ossi Ikonen (siht.) 

 

Palkitsemis- ja perinnetoimikunta

Kari Vilamo (pj), Sakari Väliahde, Yrjö-Pekka Rautalahti, Esa Rahkonen, Matti Heinänen, Seppo Simola ja Tomi Alajoki (siht.) 

 

Sotilasliikuntatoimikunta (yhteinen HELRESP:n kanssa)

Jyri Vilamo, Jukka Rusila, Jukka-Pekka Kantokoski, Jouni Leppäsaajo, Jarkko Paananen, Jan Falck, Ossi Ikonen (siht.) Lisäksi HELRESP:n nimeämät henkilöt.

 

Nuorten upseerien toimikunta

Miika Koistinen (pj), Pauli Sortti, Sampo Saarenpää, Jussi Kangaspunta, Pekka Uskonen, Toni Selin, Tapio Laakso, Micke Harden, Lauri Kylmälä, Antti Knuuti, Axi Holmström, Jaakko Tuomainen, Jan Falck, Pekko Linnanmäki, Jorma Nisula, Ossi Ikonen (siht).

Varautumistyöryhmä

 

Pekka Rintala (pj), Risto Piekka, Juha Jouppi, Jyri Putkonen, Tero Oittinen, Ville Karttunen. Lisäksi HELRESP nimeämät henkilöt.